MASKI RESPRO NOWA KOLEKCJA

Maski na rower

  

Maski na rower

Nadchodzi Twój ulubiony punkt dnia – przejażdżka na rowerze. Zakładasz wygodny strój, wsiadasz na jednośladowiec i całą drogę jesteś eskortowany przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Myślisz teraz „Może w innym życiu...”. Otóż: nie! Zakładając chroniącą Cię przed zanieczyszczeniami powietrza maskę Respro, korzystasz z najbardziej zaawansowanych technologii, stworzonych na potrzeby brytyjskiego wojska. Brzmi obiecująco, prawda?

Maska – przyjaciółka każdego rowerzysty

Nie sposób nie usłyszeć o drastycznie pogarszającym się stanie polskiego powietrza. Zewsząd słychać głosy ekspertów z wielu dziedzin – począwszy od nauk ścisłych, skończywszy na medycznych – o bardzo szkodliwym wpływie zanieczyszczeń na zdrowie. Wszechobecny smog może być przyczyną nie tylko licznych dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale również problemów sercowych, naczyniowych, a nawet prowadzić do nowotworzenia! Wraz z postępem cywilizacyjnym emisja niekorzystnych związków chemicznych i pyłów rośnie. Problem zanieczyszczeń nie tyczy się wyłącznie mieszkańców miejskich aglomeracji, lecz dotyka również obszary niezurbanizowane. Okazuje się, że może być on praktycznie zniwelowany z pomocą specjalistycznych masek antysmogowych. Firma Respro, ponad dwudziestoletni lider w dziedzinie produkcji najwyższej jakości masek ochronnych, dysponuje szerokim wachlarzem asortymentu dostosowanego do potrzeb miłośników dwóch kółek z całego świata! W zależności od okoliczności, w których przypada Ci jeździć na rowerze, marka proponuje akcesoria dostosowane do temperatur (nawet tych skrajnych!), charakteru środowiska (miejskie lub wiejskie) i preferowanego przez Ciebie stylu jazdy (rekreacyjny, tudzież zawodowy). Solidna, niepowtarzalna, niezawodna – taka właśnie będzie Twoja nowa, najlepsza przyjaciółka – maska.

Dla każdego coś dobrego

Wybierając pierwszą, idealnie dopasowaną do oczekiwań maskę, można mieć spory mętlik w głowie – Respro oferuje szeroki wachlarz produktów przeznaczonych dla cyklistów. Każdy z nich może poszczycić się doskonałą filtracją, przy równoczesnej, niestwarzającej oporów wentylacji. Ponadto każdy model zapewnia komfort, dzięki idealnemu dopasowaniu do twarzy użytkownika. Fanom sportowych emocji i szybkiej jazdy dedykowana została maska Sportsta. Model ten posiada filtr cząstek stałych, zatrzymujący pył mniejszy, niż jeden mikron! Z kolei unikalne zawory Powa pozwalają na ekstremalną jazdę, na granicy fizycznych możliwości. Podobnie jak Sportsta, komfort i nieskrępowanie zapewnia maska Ultralight. Lekka, z dwoma zaworami, umożliwiającymi swobodny ruch powietrza, sprawdzi się w miejskich warunkach z wysoką zawartością cząstek stałych Diesla, zwłaszcza w gorącym klimacie. W szczególnie zanieczyszczonym, ruchliwym centrum miasta, gdzie oprócz zapylenia doskwiera toksyczne działanie lotnych, drobnocząsteczkowych związków, dobrym rozwiązaniem okaże się maska Techno. Technologia Hepa-Type zapewnia absorpcję nawet submikronowych pyłków, co w połączeniu z chemiczną filtracją DACC gazów i oparów zapewnia niemalże stuprocentową ochronę. Z kolei model Cinqro to połączenie wygody, bezpieczeństwa (dwa filtry – sportowy i kombinacyjny) oraz swobody (podwójny zawór Powa Elite). Warto również wspomnieć o szerokiej gamie dostępnych kolorów. Tym, którzy nie zamierzają rezygnować z ruchu na wolnym powietrzu z powodu niskich temperatur, zadedykowano maskę miejską X-TREME URBAN. Nie straszny jej deszcz, śnieg, mróz, cząstki stałe i zanieczyszczenia chemiczne. Zabudowana i elastyczna, zapewnia ochronę nie tylko twarzy, ale i szyi.

To wciąż nie koniec propozycji! Kolejny model, Nitesight, to absolutny must-have amatorów nocnej jazdy po zimnych, wiejskich szosach. Laminowana odblaskowym materiałem Scotchlite zapewnia widoczność nawet na obszarze nieoświetlonym, a wykorzystany w niej filtr z włókna węglowego zapobiega wdychaniu spalin silnikowych. W modelu tym, podobnie jak w masce Techno, użyto standardowych zaworów, przeznaczonych głównie do jazdy rekreacyjnej. Jednak z łatwością możesz zamienić je na typ Powa lub Powa Elite, które ułatwią Ci oddychanie w trakcie intensywnego wysiłku.

Wszystkie z wymienionych wyżej masek posiadają wymienne filtry, których żywotność szacowana jest na blisko 69 godzin jazdy! W sytuacji, gdy minie ten czas lub filtr ulegnie wyraźnemu zanieczyszczeniu, można wymienić go na dowolny, dostępny filtr (pełna kompatybilność filtrów z każdym typem maski). Na koniec warto wspomnieć jeszcze o modelu Bandit Scarf, filtrującym pył i zanieczyszczenia oraz chroniącym przed nieprzyjemnymi zapachami. Maska posiada co najmniej 6-miesięczny okres żywotności. Ponadto jest wyjątkowo wygodnym produktem, który można bez obaw wyprać i użytkować przez cały rok kalendarzowy.

Postaw na Respro!

Na rynku można znaleźć wiele produktów, mających służyć ochronie przed smogiem, często w bardzo niskich cenach, co niestety – nie przekłada się na ich jakość. Mając na uwadze często nieznane źródła, z których pochodzą, warto zainwestować w sprawdzoną, wykonaną z atestowanych materiałów maskę. Założona w 1993 roku firma Respro jest nieustannie światowym liderem jakości i innowacyjności produktów, tworzonych na rzecz problemów w środowisku sportów miejskich. Znakomita reputacja marki to zasługa setek ekspertów, ich szerokiej wiedzy i kreatywności. W trosce o zadowolenie klientów firma zapewnia nie tylko znakomity asortyment, lecz także indywidualną pomoc w wyborze odpowiedniego produktu. Rozwijając się, nieustannie wdraża pomysły użytkowników, które zawsze stawia na pierwszym miejscu.